Temel Konteyner Sistemleri

Konteyner Yapılar

Yaşam içinde insanlar için kapalı alanların son derece ciddi bir önemi var. Zira insanlar birçok işini kapalı alanlarda yapıyor ki bu da arz talep meselesine bağlı olarak karşımıza yeni yeni ürünleri getiriyor.

İşte bunlardan birisi de konteyner. Çıkış amacı taşımacılık olarak ifade edilen kutular olsa da bugün çok değişik biçimlerde insanın olduğu her yerde bu ürünleri görmekteyiz.

Temel Konteyner Sistemleri

Konteyner üretiminde karşımıza çıkan kullanım alanına göre farklı sistemler vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

Altta belirtilen sistemler klasik konteyner dışında farklı amaçlar için üretilen diğer tür sistemlerdir ve her birinin kendince bir mimarisi yapısı özelliği vardır.

  • Monoblok Panel Sistem
  • Demontable Panel Sistem
  • Birleşimli Panel Sistem

Konteyner Türleri

Konteynerler sistemsel özellikleri dışında tür olarak da değişik tarzlarda karşımıza çıkarlar ki bunlar da şunlardır:

  • Konut Çözümleri Olarak: Burada karşımıza değişik büyüklüklerde değişik yüksekliklerde tek katlı ya da çok katlı olarak değişik türde evler çıkar. Bu evler her türlü ortama deniz kenarında, dağ başında ya da istenen her ortamda kurulabilen evlerdir
  • Şantiye Çözümleri Olarak: Ülkemiz bir inşaat gibi inşaatların en kısa sürede kesintisiz olarak devam edebilmesi için inşaatın türü ne olursa olsun inşaatların içinde geçici olarak inşaat bitene dek yapılan konteynerler var ve bunlar şunlar: Sosyal tesis, yemekhane, yatakhane. Geçici olarak kuruldukları için inşaat bitiminde başka bir yere rahatlıkla taşınabiliyorlar.
  • Ofis Çözümleri Olarak: Burada da yine inşaat yapılan ortamlar vb. diğer ortamlar için kurulan istendiği zaman her yere taşınabilen ofisler ve satış binaları var. Bunu bir örnek ile daha iyi ifade etmek gerekir ise yapılan inşaatların olduğu şantiyelerde çalışan beyaz yakalı kadro için olan binalar ve/veya o inşaattan satış yapmak için kurulmuş olan yapılardır. Tamamen dizaynı tüm bu beklentilere yanıt verir yeterliliktedir.
  • WC Duş Çözümleri Olarak: Burada da gerek engelliler için gerek sağlıklı bireyler için özel olarak üretilen WC ve duşlar vardır. Bu tür yapılar ağırlıklı olarak halka açık olan park ve bahçeler ya da şantiyelerde çalışanlar için şantiyelerde kurulmaktadır.