Tek Katlı Prefabrik Evler

Hem dayanıklı hem kolay kurulabilen hem de isteğe bağlı olarak inşa edilen yapı arayanlar için çözüm prefabrik yapılardır. Fabrikadan hazır olarak çıkan parçalarının kurulumu hızlı ve ekonomik olduğu için günümüzde çok tercih edilmektedir. Tek Katlı Prefabrik Evler

İstenilen büyüklükteki alana göre, her ebatta prefabrik seçmek mümkündür. Kurulduğu alandan kolaylıkla taşınabilir ve istenilen yere sorunsuz tekrar kurulabilir. Yaşadığımız büyük deprem sonrasında, ev ihtiyacının çözümü prefabrik yapılar olmuştur.

Her zevke hitaben prefabrik yapı bulmak mümkündür. İstenmeyen, beğenilmeyen yerler kolaylıkla çıkarılabilir. Duvar kaplama ve çatı kaplamanın ham maddesi, rengi gibi çok geniş bir alanının değiştirilme imkanı vardır. Trapez saç, single ve kremit türleri de kullanılabilmektedir. Isı ve ses yalıtımı çok yüksektir. Bu yönüyle de son derece kullanışlıdır. Spor salonu, yemekhane, okul, hastane, şantiye, sosyal tesis gibi pek çok yaşam alanında prefabrik yapılar kullanılmakta, ferah ve aydınlık tasarımıyla modern hayattta bu yönüyle de tercih edilmektedir.

Tek Katlı Prefabrik Evler

Şehir dışında pek çok yazlık malikane artık prefabrik olarak kurulmakta ve estetik görünümüyle beton binalardan daha fazla göz doldurmaktadır. Prefabrik yapı deyince birçok insanın algısı, sıkışık, küçük ve karanlık olarak oluşmuş olsa da aslında diğer yapılara göre daha kullanışlı ve geniş yapılar olduğu bilinmektedir. Prefabrik yapıların su ve elektrik tesisatı tamamen kullanıma hazır olarak düzenlenmektedir.

Genelde bir-iki hafta içinde ya da dah a kısa sürede tüm hazırlıkları biterek, alıcıya problemsiz bir şekilde tesilim edilmektedir. Prefabrik evler sipariş edilen adrese gönderilirken, taşımak için vinç gerekmez. Müşterinin ekstra talep ettiği bir özellik varsa bua uygun özel sipariş yapılabilmektedir. Tek katlı prefabrik evler için büyüklük sınırı olmamakla birlikte, genelde iki kattan fazla prefabrik kullanılmamaktadır. Firmaların garanti sistemi genelde montaj ve imalat hataları için 1 yıldır. Tek katlıların temeli için basit grebeton yeterli olmakla birlikte, Dublekslere radye temel hazırlanır. Yaz-kış kullanılabilecek kalitede üretilir ve mevsim şartlarına göre yıpranma, çatlama gibi durumlarla karşılaşılmaz. İç-dış duvar kaplamalarında alçıpan, betopan veya alçı sıva-kartonpiyer uygulanabilir.

Ruhsat konusunda kafaları karışan pek çok insan, prefabrik ev yaptırdığında ruhsat almalı mı diye araştırmaya girebilir. Prefabrik ev yaptıran herkesin ruhsat ve resmi izin almakla yükümlü olduğu belirtilmiştir.

prefabrik3