Prefabrik Yapı Kurulumu

Hazır yapı teknolojisi deyince hepimizin aklına prefabrik yapılar gelmektedir. Fabrikasyon üretim olduğu için insan hatasının en az olduğu yapılardır. Taşıyıcı panellerin hepsi bilgisayar kontrolünde üretim tesislerinde üretildiği için her şey standart ölçülerde ve sorunsuz üretilmektedir. Prefabrik Yapı Kurulumu

Bu nedenle güvenilirlik açısında günümüzde en çok tercih edilen yapı seçenekleridir. İnce kesit çelikten üretilirler. Üretim aşamalarında tesisat deliği açıldığı için, kırma dökmeye gerek yoktur. Diğer yapılara göre hafiflikleri 8-10 kata varmaktadır. Hava şartlarına bağlı kalmadan üretilmektedir.

Prefabrik Yapı Kurulumu

Üretim için yaz-kış farketmez. Beton binaların mevsim şartlarından etkilendiği göz önüne alındığında sağlamlığı burdada kanıtlanmış durumdadır. Kolay ve hızlı montaj sayesinde yapım aşaması 10 ila 30 gün arasında gerçekleşmektedir. Deprem için en ideal yapılardır. Kırılma, çatlama, dönme gibi durumlar yaşanmaz. Çelik yapının topraklama özelliği bulunduğu için yıldırım riski taşımamaktadır. Çok kötü zeminlere dahi kurulabilme imkanı vardır. Yaşanan büyük 17 ağustos depreminde acil yerleşim birim olarak kullanılmıştır. Son yıllarda dünyada yaşanan savaş durumunda göçmenler için barınma ihtiyacı prefabrik yapılarla karşılanmaktadır. Böcek ve haşere oluşumu bu yapılarda rastlanan durumlardan değildir. Diğer yapı tekniklerinde olduğu gibi şekil değiştiren özelliğe sahip değildir. Önemli olan doğru yalıtılmasıdır.

Tasarım aşamasında malzeme kalitesi, marka belli olduğu için fiyat bellidir. İnşaat süresi kısa olduğu için finansman kolaylığı da sağlanmaktadır. Fiyat konusunda herhangi bir sürpriz olmamaktadır. Özel bir temele ihtiyaç duyulmadan, çevreye zarar veren hiçbir kimyasal madde kullanılmadan, yapı sahibi olmak isteyenlerin, isteklerine uygun şekilde üretilip, onların tasarladıkları doğrultusunda prefabrik yapı üreten firmalar seçilip, güvenilir ve kaliteli hizmet almak günümüzde çok kolay hale gelmiştir. Yüksek ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır. Korozyon ve sudan bina uzaklaştırılmış olur. Bu sistemde kullanılmış olan tüm profiller yüksek çinko kaplamalı galvanizden üretilmiştir. Ayrıca üretiminde çift katlı astar boyada bulunmaktadır. İstenilen yere rahatça taşınabilme özelliği olduğu için seyyar konaklama veya kamp tatil gibi aktivitelerde prefabrik yapılar en iyi alternatiftir. Sistem normalde en fazla iki kata kadar kurulabilmektedir. Üçüncü kata çıkılmak istendiğinde çelik yapı sistemleri tavsiye edilmektedir. Çoklu üretim için uygundur. Paket halinde hazırlanan yapı birimleri kolay saklanabilmektedir.

konteyner-ev

prefabrik4 prefabrik4
prefabrik3 prefabrik3
prefabrik2 prefabrik2
prefabrik1 prefabrik1