Konteyner Yapılar ve Evler

Teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesi, inşaat ve yapı sektöründe de gelişmeler yaşanmasına sebep olduğu için, insanlar daha modern alternatifleri deneme yoluna gidiyor. Konteyner yapılar, bu modern alternatiflerin başında yer alıyor. Kısa dönemli kullanım için konteynerler son derece kullanışlı ve barınma ihtiyacına en konforlu çözüm olmaktadır. Konteyner Yapılar ve Evler

Konteyner evlerle ilgili, yeterince rahat ve aydınlık olmayabilir gibi önyargılar olsa da, kesinlikle yanlıştır. İstenilen büyüklükte ve istenilen oda sayısında konteyner yapı kurmak mümkündür. Konteyner ev kurmak için beton bir temel ve düz bir alan yeterli olacaktır. Bunun haricinde fabrika üretimi parçalarla hatasız kurulum yapılır. Günümüzde koteyner evler, betonerme yapılara göre daha uygun olduğundan dolayı, uygun maliyete ev sahibi olmak için en iyi alternatif hazır yapılardır. Konteyneri taşımak istediğinizde, olduğu yerden demontesini yapıp, istenilen yere taşıma imkanına da sahipsiniz. Afet bölgelerinde, insanlar evlerini kaybettiğinde onlar için konteynerler en sağlam barınaklar olmuştur. Her mevsime ve her coğrafi şarta uygun olarak üretilen konteynerler beton yapılarla kıyaslandığında çok daha güvenle yaşanılacak alanlardır.

Yalıtım özellikleri, zorlu kış şartlarına tamamen dayanıklı olup, hava şartlarında maksimum dayanıklılık ve koruma sağlamaktadır. Görsellik elbette yaşanılacak mekanlar için önemli olduğundan dolayı, hangi tarzda tasarlanmak isteniyorsa, firma tarafından ev sahibinin isteğine göre üretilmektedir. Renk ve iç-dış tasarımı kesinlikle ev sahibinin isteğine bağlıdır. Firmaların kataloglarından ve sundukları projelerden, istenilen türleri görmek mümkündür.

Açık alanda soyunma kabinleri, lavabo, duş ve tuvaletler, büfeler, ofisler, yemekhaneler, sosyal tesisler artık hızlı ve güvenli bir şekilde konteynerlerden seçilebilir. Bu yapılar satıştan sonra, nereye kurulmak isteniyorsa çok hızlı nakliye edilmektedir. Daha az iş gücü ile daha verimli çalışma sağlanmak isteniyorsa, konteyner ilk öncelikli tercihtir. Tadilat ve boya işlemleri konteynerlerde daha kolaydır. Kısa süreli ve daha az maliyetle bu işler yapılabilmektedir. İşlevsellik ve çok amaçlılık burada en önemli özelliklerinin başında gelmektedir. Kat sayılarında azaltma ve artışa gidilebilir. İhtiyaç halinde kat sayısı arttırılabilir. Bu özelliği sayesinde başka bir yere konteyner kurmaya gerek kalmaz. Aynı konteynere ekleme yapılarak alandan tasarruf sağlar. Ekonomik tasarruf yapmak için kat sayılarında azaltma yapılır ve demonte edilen parçalar farklı alanlara kurulabilir.