Konteyner Ev Villa

Çocuklar yaz tatili yapmak istiyorlar. Kış tatili de yapmak istiyorlar. Okulları yarı yıl tatiline girdiği anda gezip dolaşmak istiyorlar. Yazları da on günlük tatilin yetmediğini daha fazla tatil yapmak istediklerini söyledikçe artık ailemiz için bir tatil evinin gerekliliğini anlıyordum. Konteyner Ev Villa

Villa alabilecek maddi olanaklara sahip olamadığımızdan biraz daha mütevazi düşünüp müstakil evler bizim için uygun olabilirdi. İnternette sahibinden evlerin ilanlarına bakmaya başladım. Fakat karşılaştığım tablo bizim iyi bir ev alamayacağımızı kanıtlıyordu. Dökük evlerin fiyatları sadece uygundu.

Çocukları umutlandırdığım için kendime kızmıştım. Onlara bu sene de istediğiniz gibi tatil yapamayabilirsiniz seneye belki olur demek istemiyordum. Yine bir gün umutsuzca ilanları göz gezdirirken satılık konteyner ev ilanını gördüm. Fiyatı gayet makuldü. İncelemeye karar verdim. Konteyner ev diye girince internette bir çok alternatif çıktı karşıma. Son günlerde çelik konstrüksiyon evler kırsal yaşam sürdürmek isteyenler için ideal bir seçim gibi duruyordu. Tam teşekküllü yaşam alanı olabilen nakliye konteynerleri elektrik, su bağlantısı ile mükemmel bir eve dönüşebiliyordu.

Konteyner Ev Villa

konteyner-ev (2)

Mikro evler diye adlandırılan nakliye konteynerlerinin dönüştürülmesi ile tavanları açılır kapanır lüks bir ev, bizim aile için bulunmaz bir tatil evi olabilirdi. Yatarken tavanını açarak gökyüzünü izlemek ne büyük bir zevk olacaktı. Verandasına açılan kapı geniş camlı ve bahçeye bakıyordu.

Eşime gösterdiğimde ‘’bu ev çok sıcak olur’’ dedi. ‘’Yarın izolasyonu yapılmış mı öğreniriz, bakalım arsası ile mi satıyor zaten, bir de arsa arayışına girmek lazım’’ dedim. Ertesi günü evin sahibi arsayı da satabileceğini, konteyneri istediğimiz yere de nakledebileceğimizi söyledi. İzolasyonu da tamamlanmış yaz kış oturulabilinir, güneş panelleri de olduğunu söyledi. Bir çok masraf yaptığını, evin hiç bir eksiğinin olmadığını, betonarme binadan daha sağlıklı olduğunu belirtti. Evi görmeye gittiğimde bir buçuk konteyner evde bir salon, iki yatak odası, mutfak, banyosu ile sanki bize özel yaptırılmıştı. İçindeki eşyalar da yeniydi, çok şanslıydık. Ruhsat, elektrik, su ile uğraşmamıza da gerek yoktu. Fonksiyonel eve başka bir dokunuşa gerek yoktu.

Nakliye konteynerlerinin izoleli duvarları, pvc pencereleri, çelik kapısı ile yer, duvar kaplamalarıyla güvenlik ve kalitenin imzasıydı.